Wandavision: 9. epizoda a menší recenze! !SPOILER!

Poslední epizoda Wandavision je venku a je jisté, že se toho dělo opravdu mnoho. Pojďme si shrnout, co se ve finále vlastně stalo.

Epizoda začíná tam, kde skončila ta poslední, takže Agatha držela Wandina dvojčata a vysvětluje ji, že vlastně chce její moc. Jak už jsme z flashbacku v 8. epizodě zjistili, Agatha už nějaké ty zkušenosti s braním moci ostatním čarodějkám má. Wanda zkusí použít její schopnosti na Agathu, ale Agatha je absorbuje a Wandě zčernají ruce. Poté White Vision naruší jejich souboj a zkusí rozdrtit Wandinu lebku, jenže se objeví hex Vision a Wandu zachrání. Mezitím, co začíná tento velký souboj, drží “Pietro” (Fietro) v zajetí Monicu . 

Dojde k interakci mezi Haywardem a Jimmym Woo, kde Jimmy nenápadně vezme něčí telefon. Ve Westview Agatha odhalí, že má Darkhold kde se píše o Wandě, která má být údajně silnější než samotný Sorcerer Supreme a zároveň je předurčená ke zničení světa. Agatha vrátí všem obyvatelům Westview kontrolu nad jejich myslí. Všichni Wandu nenávidí po tom co jim udělala a přiznají, že raději zemřou, než aby je Wanda držela ve Westview. Wanda se v tu chvílí zlomí a všechny obyvatele napadne svými schopnostmi. Netrvá však dlouho než se vrátí ke smyslům a pustí je. 

Mezitím Monica zjistí pravou identitu Pietra. Dozví se, že jeho pravé jméno je Ralph Bohner, který bydlel v domě, jenž Agatha obsadila, když se z ní stala zvědavá sousedka Agnes. Monica mu sundá řetízek co má na krku a Ralph získá zpět své vědomí a je tomu naposledy co se tam objevil. 

Wanda začne strhávat hex, ale začnou díky tomu umírat její synové a Vision, jelikož mimo hex nejsou živí. V tu chvíli Agatha Wandě řekne, že budou moct žít jejich šťastný život dále ve Westview, pokud Wanda odevzdá Agathe její schopnosti. Wanda navrátí zpět hex, Vision pokračuje v souboji s White Visionem, Billy s Tommym se postaví S.W.O.R.D.u a jejich máma se mezitím pokouší zastavit Agathu. Monica pomocí jejích nových schopností zachrání dvojčata před Haywardem, který na ně začal střílet. Poté na scénu přijde Darcy a zastaví Haywarda na útěku tím, že narazí dodávkou, kterou s Visionem ukradli, do Haywardova auta.

White Vision a Vision si promluví a dojdou k závěru, že ani jeden z nich není pravý Vision, ale zároveň jím jsou oba. Hex Vision navrátí White Visionovi jeho vzpomínky a ten se slovy “Já jsem Vision” odletí kdo ví kam. 

Wanda zkouší manipulovat s Agatinou myslí, ale zjistí, že jediná cesta jak nad ní zvítězit je ji dát to co chce. Chvíli to vypadá, že Wanda prohrává, ale poté se ukáže, že na stěny hexu dala runy, díky kterým se Wanda stává jedinou co může používat své schopnosti. Pak konečně vidíme Wandinu plnou transformaci do Scarlet Witch, což Agathu vyděsí. Když se obě přenesou zpět na zem, Agatha varuje Wandu před její mocí a řekne jí, že ji ještě bude potřebovat. Scarlet Witch jí na to řekne, že vždy bude vědět kde ji najít a uvězní Agathu v její mysli. Tím se z Agathy stává jen Agnes – zvědavá sousedka.

Wanda nechá hex spadnout dolů a s celou rodinou se vrací zpět domů. S Visionem uloží Tommyho s Billym do postelí a vrátí do obýváku, kde si řeknou poslední sbohem. Wanda Visionovi odhalí, že on je kus kamene mysli, který v ní žil a vylíčí mu jak moc ho miluje. Vision Wandě řekne, že se znovu setkají, ale o White Visionovi se nezmínil. Poté Vision i vše okolo Wandy zmizí.

Když Wanda prochazí mezi obyvateli Westview, všichni na ni hledí s nenávistí. Wanda a Monica se rozloučí, zatímco Jimmy Woo a FBI přijdou na scénu. Wanda se přemění do Scarlet Witch a z Westview odletí.

V epizodě byly také 2 potitulkové scény, ale ty si rozebereme až příště.

Moje celková recenze na Wandavision:
Za mě Wandavision nastavilo laťku pro další Marvel seriály hodně vysoko. Děj byl skvělý, každý týden se tvůrcům podařilo nás nechat napjaté a natěšené na další epizodu. Seriál nám ukázal více o Scarlet Witch a jejích schopnostech. Efekty a CGI byly super. Jsem trochu zklamaná, že jsme se nedočkali nějakého toho velkého camea, ale je pravda, že Wandavision bylo soustředěné hlavně na příběh Wandy a Visiona, který byl zpracovaný skvěle.
Mrzí mě, že Evan Peters se nenavrátil do role Petera Maximoffa z Fox universa, je to škoda. Ale třeba ho ještě v MCU uvidíme.
Každopádně i po finále mám mnoho otázek. Zajímá mě, jak to bude s multiversem, jelikož ve Wandavision o něm nic moc nebylo. Ale věřím, že se o něm hodně dozvíme až ve snímcích Doctor Strange: Multiverse of Madness a Spider-Man: No Way Home.

Zdroje: comicbookmovie.com
Image: yahoo.com, gamesradar.com, collider.com, gadgets.ndtv.com

Líbíl se vám tento článek ?

Klikněte na hvězdičku, abyste jej ohodnotili!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasů: 3

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email