The Falcon and The Winter Soldier: Shrnutí epizody 1 + stills

V pátek vyšla 1. epizoda nového Disney+ seriálu – The Falcon and The Winter Soldier a já si pro vás připravila menší shrnutí toho co se vlastně stalo.

Po intru seriálu vidíme Sama v akci při záchraně vojáka, který byl unesen skupinou LAF. LAF vede Batroc, kterého známe z Captain America: The Winter Soldier. Pak následuje souboj ve vzduchu, Sam ukáže svá nová křídla, dokonce i zas po dlouhé době vidíme Redwing. Sam postupně všechny Batrocovi muže sejme, zachrání uneseného vojáka a společně se s ním vrátí zpět na zem. Batrocovi se nejspíše povedlo uprchnout, takže ho ještě v seriálu asi uvidíme.

Zpět na zemi si Sam povídá s Joaquinem, zatímco opravuje Redwing. Dozvídáme se o tom jak je LAF nebezpečná, ale také zjišťujeme, že Flag-Smashers by mohli být ještě nebezpečnější. Flag-Smashers si stojí za názorem, že život po lusknutí Thanose (Blip) byl lepší a chtějí vytvořit svět bez hranic.
Poté se Sam ocitá zpět ve Washingtonu D.C., kde má projev o odkazu Kapitána Ameriky a štít věnuje muzeu. Celé to sleduje Rhodey, s kterým si pak Sam popovídá. War Machine si je nejistý tím, že nikdo nebude držitelem štítu, ale Sam si i tak stojí za svým.

Bucky má noční můru, kde je Winter Soldier a zabíjí své cíle, také zabije nevinného svědka. Probudí se a další den už sedí na terapii. Byl omluven vládou a má svůj seznam úkolů, aby se očistil z toho co udělal v minulosti. S jeho terapeutkou mluví o tom seznamu a pravidlech, která má při plnění úkolů dodržovat. Doporučí mu ať si najde nějaké přátele a později zjišťujeme, že se Bucky spřátelil se starším pánem Yorim. Yori Buckymu dokonce domluví i rande, ale pak se dozvídáme, že Winter Soldier je vrah jeho syna (svědek z noční můry).

Zpět doma se Sam dostává do konfliktu s jeho sestrou o lodi jejich rodiny. Ona ji chce prodat, zatímco on si ji chce nechat. Sam navrhne ať si půjčí od banky, a tak se do ní společně vydají, ale Sarah si myslí, že to nevyjde.
Bucky je na jeho rande a ve chvíli kdy to začne vypadat dobře, se dostanou k Yurimu a smrti jeho syna. Bucky ze schůzky odejde odhodlaný se přiznat Yurimu co udělal, jenže znejistí a pouze mu vrátí peníze za oběd. Podívá se na svůj seznam a jedno ze jmen na seznamu je skoro nepřehlédnutelné – Zemo.

Ve Švýcarsku se Joaquin ocitne na jedné ze „schůzek“ Flag-Smashers. Podporovatelé skupiny si nasadí masky, aby odvedli pozornost od (nejspíše) vůdce skupiny. Vypadá to tak, že má super sílu, Joaquina zmlátí až do krve a poté uniká i s kořistí.

V bance to nejde úplně zlehka, sice pracovník banky pozná, že Sam je jeden z Avengers, ale přesto jim nepomůže. Sam se i tak nechce lodi vzdát.

Doma Joaquin sdělí Samovi vše co se stalo, jenže v tu chvíli je přerušen zprávami. Probíhá konference o tom, že Amerika potřebuje svého hrdinu a symbol. A tak je představen nový Kapitán Amerika a Sam je z toho pochopitelně zaskočený. John Walker mezitím vyjde hrdě se štítem v ruce a v obleku. V tu chvíli epizoda končí.

Zdroje: comicbookmovie.com
Images: comicbookmovie.com, theindianexpress.com, hindustantimes.com

Líbíl se vám tento článek ?

Klikněte na hvězdičku, abyste jej ohodnotili!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email