The Falcon and The Winter Soldier: shrnutí 3. epizody

Další epizoda The Falcon and The Winter Soldier je tady a já si pro vás připravila shrnutí toho co se v epizodě vlastně dělo!

Nová epizoda začíná reklamou Global Repatriation Councilu, která vysvětluje co dělají a jak se snaží pomoct ve světě po lusknutí. Hned potom je na scéně Kapitán Amerika na misi hledání Flag-Smashers. Ten chlap, kterého jsme minulý týden viděli pomáhat skupině, novému Kapitánovi plivne do tváře, John vzápětí vybuchne a zařve na něj: „Víš kdo vůbec jsem?”, ale s tím chlapem to nijak nepohne.
Kapitán společně s Battlestarem usoudí, že se musí vydat po stopě Sama a Buckyho.

Mezitím se Bucky setkáva se Zemem, který je ve vězení. Padouch se mu „omluví” a ujasní, že to co udělal nebylo nic osobního. 
Naši dva hrdinové pak diskutují o tom, zda-li dostání Zema z vězení je dobrý nápad. Jenže na to se dozvídáme, že Bucky mu už pomohl dostat se ven. Zemo se v tu chvíli přidává ke dvoum Avengerům.

V garáži plné drahých veteránů Zemo najde v jednom z aut svou fialovou masku a vysvětlí Samovi, že jeho rodina měla královskou hodnost než Avengers zničili Sokovii, plus se dozvídáme, že Zemo je baron. V letadle si Zemo prohlíží Buckyho notýsek s “úkoly” a Sam poukáže na to, že je to ten samý sešit jako měl Steve, když se dostal ven z ledu.

V Madripooru je naše trio v utajení a Bucky se musí vrátit do role Winter Soldiera. Když se dostane do boje v baru, tak to vypadá, že si to trochu až moc užívá. Poté se dozvídáme, že Power Broker vlastně vládne Madripooru. Všichni tři se setkávají se Zemovým kontaktem – Selby, ale věci nejdou tak hladce jako čekali. Všechno se zvrhne, je na ně vypsána odměna a v tu chvíli jsou zas na útěku. Na scénu ale přichází Sharon Carter a pomůže jim dostat se do bezpečí.

Není to žena, kterou kdysi byla a byla nucena stát se zločincem, v Madripooru získavá a prodává falešné umění. Trochu si na naše hrdiny vyskakuje a zjevně už nevěří v to co Kapitán Amerika znamená. 

Dr. Wilfred Nagel je zodpovědný pro vytvoření séra pro super vojáky a skupina ho najde. Nagel prozrazuje, že zjistil obsah séra, když pracoval pro C.I.A. (použil vzorky krve Isaiaha Bradleyho). Ale po lusknutí zmizel a když se vrátil, tak zjistil, že program byl zrušen. Jenže Power Broker si ho vzal pod křídla a vědec vytvořil 20 sér, ale všechny ukradli Flag-Smashers. Tato verze séra ovšem nemění fyzický vzhled a je “jemnější” než to, které bylo podáno Stevu Rogersovi. Mezitím co Sharon přepere všechny lovce odměn venku, Zemo odstřelí Nagela a k tomu následuje obrovská exploze. Zemo si nasadí svou ikonickou masku, sejme všechny muže co se je snaží chytit a Sam s Buckym se pořád hádají. 

Poté co jí Sam slíbí, že jí pomůže získat milost, Sharon zůstává v Madripooru a setkává se s ženou, které řekne, že mají pár velkých problémů
Mezitím trio opouští Madripoor. Flag-Smashers zaútočí na základnu GRC, Karli to více než trochu přežene a nechá vybuchnout budovu, ve které byli lidé. 

Kapitán Amerika věří v to, že Bucky a Sam pomohli Zemovi utéct z vězení a chce je najít. Sam váhá nad tím, zda měl štít zničit, ale Bucky přemýšlí o tom, že se sám se stane držitelem štítu tím, že ho vezme od Walkera, protože stále věří v to, co znamená.

Při přistání v Lotyšsku se Zemo dvou hrdinů ptá, zda se Avengers někdy obtěžovali navštívit památník Sokovie poté, co byla zničena a rozebrána sousedními zeměmi. Když on a Sam míří do Zemova bytu, Bucky najde na zemi malé zařízení a sleduje jeho stopu zpět k postavě, kterou jsme nečekali, že uvidíme. 

Na scénu přichází Ayo z Wakandy! Jde si pro Zema.

Zdroje: comicbookmovie.com
Images: comicbookmovie.com

Líbíl se vám tento článek ?

Klikněte na hvězdičku, abyste jej ohodnotili!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email