The Falcon and The Winter Soldier: shrnutí 2. epizody!

Epizoda 2 je od pátku dostupná ke zhlédnutí a jestli jste díl už viděli, tak víte, že se toho dělo opravdu hodně. Pojďme si tedy shrnout co se vlastně stalo. 

Epizoda začíná Johnem Walkerem sedícím v šatně jeho staré střední. Jeho žena Olivia a kamarád Lemar Hoskins nového Kapitána Ameriku povzbudí před tím než vstoupí do obřího stadionu plného jásajících lidí. V rozhovoru s Good Morning America se dozvíme, že John Walker není super voják, ale testy síly, fyzičky a inteligence prošel skvěle (dokonce mu to i šlo se štítem). Je to válečný hrdina se třemi medailemi cti, John vypadá jako dobrý člověk, ale Bucky, který to celé sleduje v televizi nevypadá moc šťastně. 

Bucky konfrontuje Sama o jeho rozhodnutí ohledně štítu a nakonec se s ním společně vydá na misi hledat Flag-Smashers. Ti dva se sem tam pohádají, mezitím co se snaží teroristickou skupinu vysledovat a zjistí, že skupina drží někoho v zajetí. A tak se společně vydají do akce.

Jenže nejde o žádnou oběť, doopravdy je to Karli Morgenthau, která už na ně čeká. Jako ostatní, Karli je také super voják. Bucky a Sam bojují se skupinou, bohužel tak trochu prohrávají. V tu chvíli se objeví nový Kapitán Amerika společně s Hoskinsem aka Battlestarem. Také se dají do boje s Flag-Smashers, jenže skupina i tak uprchne. 

Sam a Bucky nechtějí mít nic společného s tímto novým Kapitánem, ale přesto přijmou svezení na letiště. Zjistí, že tenhle Kapitán “pracuje” pod Global Repatriation Council (pomoc těm, co byli nějak ovlivněni Thanosovým lusknutím). Bucky a Sam se ale rozhodnou, že s tímto Kapitánem nechtějí nakonec ani jet autem a tak se vydají na cestu po svých. 

My se dozvídáme, že Flag-Smashers mají velké plány, které už nepůjdou odvolat pokud se uskuteční. 

Bucky navrhne, aby ukradli Johnovi štít, ale Sam mu připomene co se stalo, když to naposled udělali – Sharon Carter se stala nepřítelem vlasti a on se Stevem Rogersem byli na útěku dva roky. 

Bucky má ale nápad a vezme Sama k Isaiahovi Bradleymu. Isaiah je už starší pán, ale není to jen tak někdo. Před lety mu do těla také dali sérum super vojáka a byl poslán na misi porazit Wintera Soldiera při Korejské válce. Při souboji se Isaiahovi podařil utrhnout Buckymu jeho robotickou ruku! Jenže po této misi skončil Isaiah v zajetí a 30 let na něm prováděli experimenty, takže se Samem a ani jeho starým “známým” nechce mít nic společného. 

Při odchodu se Bucky a Sam pohádají, přijede za nimi i policie, která dva hrdiny ze začátku nepozná. Buckyho ale zatknou, jelikož vynechal jeho terapii. 

Doktorka Raynor se pokusí dva hrdiny usmířit prostřednictvím terapie a my se dozvídáme o Buckyho pohledu na to, že Sam se vzdal štítu. Bucky je na něho naštvaný, protože měl přijmout Stevovo přání a následovat ho v jeho stopách. 

John Walker je oba dostane ven a my poprvé vidíme jeho temnou stranu, když s ním Avengeři odmítnou spolupracovat. 

Flag-Smashers se snaží uprchnout s vakcínami, které ukradli a my zjišťujeme, že Power Broker’s men jdou po nich. 

Bucky a Sam si mezitím uvědomí, že mají jen jednu možnost – musí se znovu setkat se Zemem, který je jak se dalo čekat, stále za mřížemi. 

Zdroje: comicbookmovie.com
Images: comicbookmovie.com, gamersgrade.com, themarysue.com

Líbíl se vám tento článek ?

Klikněte na hvězdičku, abyste jej ohodnotili!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email