Recenze: Úžasný, fantastický, neuvěřitelný Stan Lee

Tento úžasný člověk, který stojí za mnoha komiksy, se rozhodl s veřejností podělit o svůj život a jak jinak to zpracovat, než formou komiksu.

Na scénáři pracoval Peter David společně se Stanem Leem a dali si záležet. Do četby jsem se jakožto fanoušek komiksu pustil velmi rád a tento memoár mě náramně bavil. Velkou zásluhu na tom má i kresba o kterou se postarala Colleen Doranová (Sandman).

Abych byl upřímný, čekal jsem, že bude kniha hodně vychvalovat Stana, který se v Marvelu zasloužil o hodně, ale byl jsem mile překvapen jeho objektivností. Stan tu představí další osoby, které se s ním na tvorbě podílely.
Protože vše nemá jen světlou stránku, tak jsou zde popsány i strasti, které se týkají jak tvorby, tak spolupracovníků a rodiny.
Co se mi na knize líbilo, byly stránky zobrazující vybrané tvůrce, se kterými se Stan Lee za svou kariéru setkal, stačí se kouknout níže, abyste lépe pochopili co popisuji.

Jsem si jist, že tu objevíte i pár nových informací a to ať se to týká Stana, nebo studia Marvel. I když jde o životopis tak jsem sám žasl nad jeho čtivostí.
Vyprávění je provedeno formou Stana přednášejícího na pódiu příběh svého života. Hned jakmile začne vyprávět přenesete se do jeho dětství, první práce pro Timely Comics atd.

Vyprávění a ilustrace k sobě krásně sedí, získáte nové informace a upřesníte si to co jste již věděli, potěší i ukázky obálek známých komiksů. Ve výsledku se mi tento komiks líbil a dal bych mu 10/10. Jenže tak to je jen pro mě, jde o to, že tento styl nemusí bavit každého. Nejde o akční komiks se záporákem, ale o vyprávění života známé osoby, takže bojovou akci tu nenajdete. To je však jen maličkost, protože věřím, že se najde většina lidí, které tato kniha osloví.
Tudíž tuto knihu doporučuji a to hlavně těm, kteří chtějí zjistit více o tomto komiksovém velikánovi.

Kniha se u nás vychází v pevné vazbě a v plné ceně prodává za 549 kč. Zakoupit ji můžete na stránkách nakladatelství Crew.

EXCELSIOR!!!

Zdroj: Crew

Líbíl se vám tento článek ?

Klikněte na hvězdičku, abyste jej ohodnotili!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email