Recenze: Green Blood

Manga o tom, jaké by bylo žít mezi gangy ve Five Points.

Nakladatelství Crew se pustilo do překladů pětidílné mangy Green Blood. První díl vyšel letos v únoru a další je naplánován na květen 2020. Mangu je možné zakoupit na Crew za 249,-.

Autorem je mangaka Masasumi Kakizaki. V příběhu ukazuje život v NewYorské čtvrti Five Points, která se díky jejímu obyvatelstvu označuje spíše za slumy a najdete tam hlavně problémy. Ve Five Points se nacházejí kriminálníci, imigranti a hlavně gangy, kolem kterých se točí tahle kniha.

Hlavní protagonisté jsou dva bratři. Jeden je nájemným zabijákem v gangu a druhý je pracovitý hoch co gangy nemá v lásce. První díl vám ukáže jak to v jejich prostředí vlastně funguje a nabídne pohled na slumy z více perspektiv.

Vše se odehrává v polovině 19. století a to kresba náramně vystihuje. Kakizaki si s ní vyhrál a kromě propracovaných kreseb tam občas přidal i nedokonalosti, které navodí pocit, že se jedná o starou fotografii. Jeho smysl pro detail je také na místě, postavy jsou schopny vyprávět příběh i pouhou mimikou a vzhled popravených nešťastníku protivících se gangům je uvěřitelný. (jsem schopen si představit, že to tak mohlo někde doopravdy probíhat)

Green Blood je Kakizakiho druhou knihou, vycházející v českém překladu. První byla jeho jednodílná hororová tvorba Skrýš a mohu ji jen doporučit, protože tam si se svou kresbou a fantazií opravdu vyhrál.

Tenhle titul je svým tématem něco, na co jsem v českých mangách zatím nenarazil. Samotná tématika mě baví tím, jak se soustředí hlavně na kriminální živly. Hrdinů je všude dost a tak je příjemná změna číst o těch špatných. Příběh sice není extra složitý (očekávám, že se rozjede), ale najdete v něm nečekané vyvrcholení situací a kresba vše krásně doplňuje i s dobovým pocitem. První díl mě nalákal na celou tuhle sérii, takže se těším až se mi pod ruku dostane i zbytek knih.

Za mě mangu hodnotím 7/10 a doporučuji.

Image: Crew

Líbíl se vám tento článek ?

Klikněte na hvězdičku, abyste jej ohodnotili!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email