Justice League: Zack Synder promluvil o cliffhangeru a jeho návratu + recenze filmu

Justice League Zacka Snydera je od včerejška dostupná ke zhlédnutí na HBO Max (v ČR HBO GO), v novém interview promluvil režisér o cliffhangeru na konci filmu a o tom zda-li se někdy navrátí k DCEU.
K tomu jsem si nakonec připravila menší recenzi.

!SPOILERY PRO JL!

Zack Snyder řekl, že jeho verze Justice League končí cliffhangerem, ale pukud jste film viděli, tak víte, že to není úplně pravda. V epilogu vidíme takový „náhled“ do budoucnosti, ale poté se ukáže, že to byl pouze Batmanův sen. Poté se Batman setká s Martianem Manhunterem, který naznačí, že je připravený se přidat k týmu.
Tato scéna velmi poukazuje na sequel filmu, ale podle Snydera žádný navazující film asi neuvídíme.

Proč jsme tuto scénu ve filmu vůbec viděli?

“Frankly, the reason I did that was because the ask was for like the purest version of the movie, and so, that’s what I was planning,” řekl režisér v rozhovoru s Deadline. “All those years ago, was this epic Lord of the Rings trilogy. Starting with this movie, I wanted to be true to the sort of structure that we were creating and sort of the look that we had been creating. Even if there’s never another movie, it just felt like in-genre and in the tone to really have this kind of bigger sort of cliffhanger look at the very end. It just made sense to me.”

Překlad: „Upřímně řečeno, důvod, proč jsem to udělal, byl, že jsem byl žádán o nejčistší verzi filmu, takže to je to co jsem naplánoval,“ řekl režisér v rozhovoru s Deadline. „Před lety byla ta velkolepá trilogie Pána Prstenu. Počínaje tímto filmem jsem chtěl být věrný druhu struktury, kterou jsme vytvářeli a druhu vzhledu, který jsme tvořili. I když tu nikdy nebude žádný další film, připadalo mi to vhodné k tomu žánru a tónu filmu, mít tenhle větší cliffhanger na samém konci. Prostě mi to dávalo smysl.“

ZSJL má převážně velmi kladné recenze a očekává se, že si na HBO Max/GO povede dobře. Kdyby se z toho stal velký trhák, znamenalo by to, že se Snyder vrátí k více DC projektům?

“Warner Bros. hasn’t really expressed any interest in making more movies with me, and that’s 100% fine. I understand,” odhalil Snyder. “…There are comic books I love, you know?,” odpovídá, když je tázán zda-li jsou nějaké komiksy, které by chtěl převést na plátno. “I’ve always wanted to do Frank Miller’s Dark Knight Returns and a couple others, but I don’t know. I’m just, I’m pretty happy with just kind of working, the movie that we just finished, but I don’t really have like a burning desire to make another comic book movie, I’ll say.”

V překladu: “Warner Bros. se nijak nevyjádřilo k tomu, že by chtěli se mnou pracovat na více filmech a to je 100% v pohodě. Chápu to,” odhalil Snyder. „Jsou tu komiksy, které mám rád, víte?“ odpovídá, když je tázán zda-li jsou nějaké komiksy, které by chtěl převést na plátno. „Vždycky jsem chtěl pracovat na Dark Knight Returns od Franka Millera a pár dalších, ale nevím. Jsem prostě, jsem docela šťastný z práce na filmu, který jsme právě dokončili, ale asi nemám nějakou velkou touhu pracovat na dalším komiksovém filmu.“

Všichni víme, jak rychle se věci můžou změnit, ale zatím to vypadá tak, že Justice League „Snyder Cut“ je poslední film kde režisérovy verze těchto ikonických superhrdinů uvidíme.

Moje osobní recenze na ZSJL:
Potom co jsem viděla Justice League (2017) jsem nevěděla co čekat a když jsem zjistila, že film bude dlouhý 4 hodiny, tak jsem se i trochu bála co se z toho nakonec vyklube. Trailery filmu mě postupně začaly více a více lákat, ale i tak jsem neměla žádná velká očekávání. Nakonec musím říct, že ty 4 hodiny za to opravdu stály.
K filmu mám jedno slovo: WOW! Tenhle film byl vážně šílený. Ty akční scény byly vážně skvělé, zpracování postav bylo super, oproti původní Justice League to do sebe všechno zapadalo a dávalo smysl, prostě wow. Film určitě všem doporučuji, musím říct, že je to jeden z nejlepších superhrdinských filmů co jsem kdy viděla.

Zdroje: comicbookmovie.com
Image: vox.com

Líbíl se vám tento článek ?

Klikněte na hvězdičku, abyste jej ohodnotili!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email