EndeavorRx: Hra, kterou si zahrajete jen když vám ji předepíše lékař

První herní titul, který je možné legálně předepsat jako léčbu v USA. Cílovou skupinou jsou děti s věkem mezi 8-mi a 12-ti.

V malebném prostředí EndeavorRx si vyberete postavičku a během letu máte za úkol posbírat po cestě určité potvůrky a bezpečně doletět do cíle. Zní to jako popis klasické dětské hry, ale zdání klame. Tento titul se soustředí na léčbu ADHD.

Je tomu poprvé co americká FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) uznala hru jako způsob léčby ADHD. Titul byl po 6 let ve fázi klinických testů a studií a zahrálo si ho více než 600 dětí.
To vše vedlo k následujícím zjištěním. Třetina dětí sama pocítila zlepšení v soustředění a polovina rodičů u svých dětí po měsíci hraní zaznamenala každodenní změnu k lepšímu.

Nebyl by to lék kdyby se nenašli nějaké ty vedlejší účinky. U 9.3% subjektů se projevily: frustrace, bolesti hlavy, závratě, emoční reakce, nevolnost, nebo agrese.
Ale když se na to tak dívám, dá se říct, že toto jsou klasické věci, které způsobují i některé nelékařské hry a dlouhé koukání na monitor.

EndeavorRx nebude možné hrát na PC nebo herních konzolí, jedná se o hru pro Iphony a Ipady. Kdy se titul dostane k nám není zatím známo.

Co říkáte nápadu na léčbu formou her?

Zdroj: Endeavor, AkiliInteractive, BBC
Image: Neowin, YT/SheanHollister

Líbíl se vám tento článek ?

Klikněte na hvězdičku, abyste jej ohodnotili!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email