Co je zatím známo o remaku prvního dílu Mafie

Jsou již naprosto jisté změny v příběhu, upravená hratelnost, nová vizáž a český dabing, takže si to krapet rozebereme.

Jak již spousta z vás ví, tak se první díl populární české hry Mafia dočká nového kabátku. Remake bude po všech stránkách více přizpůsoben dnešní době a na první pohled si vždy všimnete vzhledu. Pojďme se tedy společně podívat na trailer Definitivní Edice Mafie.

Pokud si při tomhle vzpomínáte na příběh známý z původní hry, tak s ním můžete počítat i zde. Hlavní dějová linie si prošla minimem úprav. Příběh Thomase Angela bude stejný jako ve starší verzi, ale to neznamená, že se nic nezmění. Vývojáři přidají více misí týkajících se jeho okolí. Zaručeně zjistíte novinky o Pauliem, Samovi a Tommyho lásce Sáře.

Hratelnost také nebude co bývala. Zmizí původní styl střelby a nahradí ho rozšířená verze systému ze třetího dílu. Společně s tím jednička získá i možnosti krytí a zajisté i mnoho dalšího. Naštěstí si zachová svou atmosféru při projíždění ulicemi. Omezení rychlostí a policie, která si nenechá nic líbit, ve hře zůstanou. Údajně bude možnost si případně policii nastavit tak, aby vás příliš neomezovala, takže pokud si budete chtít neustále krátit cesty 70-kou přes park, můžete si to ulehčit.

Velkou výhrou je potvrzení české lokalizace. Stále není známo zda-li se dočkáme stejných hlasů jako u prvního dílu, ale už o pár víme.
Vše začalo, když Michal Holán na instagramu zahlásil, že jeho kolega Libor Hruška (Billy v původní hře) bude za týden dabovat Mafii. Holán pak sám napsal, že si také nadabuje jednu z postav, ale u něj stále není jisto kterou.
Fanoušci na instagramu pak začali psát Petru Rychlému (Paulie v původní hře), jestli se v remaku vrátí do své role. Ten ze začátku nic neprozrazoval, ale nakonec potvrdil, že si Paulieho zopakuje.

Velký otazník se vznáší nad Markem Vašutem. Právě on vás provázel celou hrou jako vypravěč a hlavní hrdina Thomas Angelo, takže se ani není čemu divit, že je žádaný. Jeho odpovědí na otázku dabingu bylo jasné a zřetelné “Bez komentáře!”. Tento výrok sice nic nepotvrzuje, ale ani nevyvrací. Právě proto si myslím, že se ho dočkáme.

Bohužel máme jistotu, že se nedočkáme původního hlasu Dona Salieriho od Antonín Molčíka. Herec totiž v roce 2014 zemřel, takže se musíme nechat překvapit, kdo bude nový Don.

Mafia by měla vyjít 28.8.2020 na PC i konzole. Aktuálně se o zpoždění nemluví, ale mám takové zlé tušení, že se možná lehkého odkladu dočkáme.

Image: MafiaGame

Líbíl se vám tento článek ?

Klikněte na hvězdičku, abyste jej ohodnotili!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email